Wystrój pokoju dla dziecka – podstawą są komfortowe łóżka dla dzieci, które zagwarantują należyty wypoczynek. Co jeszcze?

Aranżacja pokoju dziecięcego nie powinna stanowić współcześnie żadnego problemu. Na rynku oferuje się bowiem różnorodny wybór mebli i akcesoriów, które umożliwią komfortowe urządzenie tego typu pomieszczenia. Jednakże w praktyce mamy z tym nierzadko sporo kłopotów. Nie wiemy jaki wybrać przodujący kolor, w co wyposażyć pokój, na jakie dodatki się zdecydować itp. Co zatem na pewno musi znajdować się w dziecięcym pokoju?

małe śpiące dziecko

Autor: Gabriel Pinto
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą jest oczywiście stosowne wyposażenie w meble, pozwalające na trzymanie rzeczy i realizowanie standardowych obowiązków, jak również miłe spędzenie czasu. Istotne jest, by meble takie były funkcjonalne, w szczególności, jeżeli do urządzenia jest nieduża przestrzeń, a wiele musimy w niej pomieścić. Podstawą są komfortowe łóżka dla dzieci (), które zapewnią należyty wypoczynek. Jeżeli pokój jest duży warto kupić standardowe łóżko, jednak, jeżeli mamy do czynienia z niewielką przestrzenią, a na dodatek w pokoju ma spać więcej niż jedno dziecko, korzystniej jest zdecydować się na inne rozwiązania, jak antresola łóżko piętrowe, czy podobne (). Jest to najlepsze wyjście, jako że wówczas wykorzystujemy każde wolne miejsce. W przypadku wieloosobowego pokoju dla dzieci warto rozważyć również łóżka z szufladami ().

W ten sposób zyskamy więcej miejsca na rozmaite przedmioty króliczek alilo i ubrania. W takich szufladach można zmieścić wszystko to, co w klasycznych szafkach, a jednocześnie nie zajmujemy bez potrzebny wolnej przestrzeni. Do wyboru jest również inne rozwiązanie, czyli łóżko składane w szafie. Dzięki niemu możemy zyskać więcej miejsca w dzień ukrywając łóżko, w nocy zaś możemy je rozkładać. Opcji urządzenia nawet niedużej przestrzeni jest więc pod tym względem sporo.

Rzecz jasna poza łóżkiem w pokoju muszą znaleźć się także inne meble, jak biurko i miejsce na odzież. Jeżeli mamy sporo miejsca na ścianie, opłaca się wykorzystać go także na półki, na których można układać książki, czy ozdoby. Zamiast standardowych foteli do siedzenia – nie licząc oczywiście tego przy biurku – opłaca się zamówić pufę worek, na której dzieci będą mogły swobodnie wypocząć. Kolorystykę oraz design wybierzmy rzecz jasna z uwzględnieniem preferencji dzieci. Podobnie z dodatkami. To one będą najczęściej znajdować się w pokoju zatem stwórzmy im ich wymarzone królestwo.