Z czego zrobić zabudowę kominka – pożyteczne wiadomości

Zabudowę kominka możemy zrobić z wielu różnych artykułów. W sklepach budowlanych bez problemu odnajdziemy to, co będzie nam konieczne do zabudowy kominkowej. Musimy pomnieć o tym, by dobierać półprodukty dobrej jakości. Kominek powinien być solidny oraz niepalny, potrzebnie musi cechować się solidnością na nadzwyczaj duże temperatury.

kadr - dom

Autor: Guillaume Baviere
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli interesuje nas najlepsza zabudowa kominka zdoła być skonstruowany z płyt gipsowo kartonowych – dowiedz się więcej. Materiał ten pozwala na zabudowanie kominka w rozmaitych kształtach, przykładowo owalnym, prostokątnym albo kwadratowym. Decydując się na to rozwiązanie, trzeba pamiętać o tym, by użyć płyty (czytaj ten artykuł- płyty modelarskie) o powiększonej odporności na ogień – są one naznaczone symbolem F.

Kominek możemy obudować także cegłą. Cegła niezmiernie dobrze akumuluje ciepło, cechuje się wolnym nagrzewaniem, i także wolnym stygnięciem, dzięki czemu nawet po wygaśnięciu ognia, poprzez jakiś okres będzie skutecznie zwracała ciepło do pomieszczenia. Pożądane byłoby zastosować cegły klinkierowe, które posiadają miłą, gładką powierzchnię, mało tego nie przywiera do nich zanieczyszczenie, są więc proste w czyszczeniu.

odbitka - dom

Autor: Peter Chovanec
Źródło: http://www.flickr.com

Nadzwyczaj świetnie przedstawia się kominek(Unirol – producent), jaki jest obudowany kamieniem. Wspaniale pasuje do eleganckich, szykownych i współczesnych wnętrz. Do tego rodzaju obudowy możemy zastosować marmur, piaskowiec albo trawertyn, wybór jest niezmiernie duży. Jedynie od nas zależy, który model kamienia wybierzemy na obudowę kominka.

Obudowę kominka wykonamy również z bloczków z betonu komórkowego. Materiał ten jest niezmiernie prosty w obróbce, wskutek tego niewątpliwie nie sprawi nam większych problemów. Ponadto jest stosunkowo lekki, w związku z tym nie będzie sporym obciążeniem dla stropu. Obudowę taką możemy również wykończyć w dowolny sposób, na przykład płytkami czy też otynkowaniem.Jak widać, ewentualności na fascynujące obudowanie kominka jest niesłychanie dużo. Poprawnie zastanówmy się nad tym, jaka alternatywa będzie dla nas najlepsza i najwygodniejsza.