Z jakiego powodu dobrze jest wybrać cegłę w salonie? Jak taka cegła się prezentuje?

Cegła w salonie staje się bardzo popularna, bardzo często wykorzystywana w wielu domach. Taka cegła na ścianie wygląda świetnie, wprowadza niesamowity klimat, salon dostajecharakteru pokoju reprezentacyjnego.

Funkcjonalny pokój dziecka

Autor: Moll
Źródło: Moll
Cegła w salonie to może być zwykły mur, jaki znaleźliśmy w trakcie remontu. Takowa stara cegła odkrywana jest najczęściej w czasie przebudowy mieszkań w kamienicach sprzed okresu wojny. Musi być to cegła dokładnie wysprzątana i zabezpieczona specjalnym preparatem impregnującym. Jeżeli mieszkamy w nowym budownictwie to ten wynik uzyskamy za pomocą cienkich płytek, jakie przyklejamy do ściany identycznie jak płytki gresowe.
mieszkanie - kadr

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Takowa cegła ozdobna świetny artykuł w formie płytek ma wielkość normalne cegły, może również tworzyć większe moduły, jakie z większą prędkością i łatwiej się układa. Nie wymaga impregnacji, więc pracy jest z nią nie tak wiele. Należy jednak nie zapominać, iż czerwona barwa cegły nie w każdym przypadku będzie właściwy. Taki mur bowiem może dosyć mocno zmniejszyć salon (meble gabinetowe( na pierwszy rzut oka, a więc jeżeli chcemy tej barwy w niewielkim wnętrzu, to wykonajmy ją jedynie na niewielkim fragmencie ściany.

projekt

Autor: Unicon
Źródło: Myin.pl
Przykładowo może pełnić rolę ekranu w aneksie relaksacyjnym. Zwyczajnie pomalujemy ją na barwę białą, aby tworzyła na ścianie interesującą fakturę i nie zdominowała wnętrza. Można skorzystać z innych barw, bo dość cenione bywają także cegły czarne oraz szare. Szczególnie drugi przypadek, jaki można zastosować w różnych odcieniach.

W dużym salonie tak pomalowana cegła będzie idealnym tłem dla mebli, jednakże także szczegółów w mocnych barwach. Ceglana ściana w salonie zaprezentuje się dużo bardziej efektywnie, jeżeli zestawi się ją z gładką białą powierzchnią.