Z reguły w domu szukamy kluczy zanim wyjdziemy — pora kupić ładny pojemnik, aby stale kłaść je w jednym miejscu

Każdorazowe szukanie kluczy przed wyjściem z mieszkania kiepsko wpływa na nasz cały dzień. Trzeba zatem znaleźć w domu miejsce, gdzie odruchowo będziemy wkładać klucze po przekroczeniu progu.
Mnóstwo osób, po przyjściu do domu, rzuca gdzieś klucze.

cegła klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Optycznie powiększona łazienka

Autor: Soudal
Źródło: Soudal
W szczególności jeżeli idą z zakupami i dodatkowo mają na rękach małe dziecko. Wówczas jedyne czego pragną, to żeby wszystko móc gdziekolwiek postawić. Raczej nie martwią się o klucze. Rzuca się je gdziekolwiek i potem się o nich nie pamięta, póki nie trzeba ponownie wyjść z mieszkania. Wtedy rozpoczyna się wielkie poszukiwanie, które dodatkowo jest przyprawione ogromną dawkę stresu, jeżeli nam się śpieszy. Wszyscy znają wszakże przysłowie: „Kiedy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy.” Dlatego warto kupić pojemnik na klucze, który będzie znajdował się tuż przy wejściu. Jeśli nasz przedpokój jest stosunkowo spory i stoi nam tam na przykład stolik, to pojemnik można umieścić na nim. Jeżeli nie ma na to miejsca, to opakowanie można przymocować do ściany koło włącznika (polecamy kontakty dotykowe) światła. Będzie to najlepsze miejsce. Wygląd i gabaryty pojemnika też mogą się różnić. Jeżeli nasz dom jest zaprojektowany w tradycyjnym stylu, to koszyk może być na przykład z drewna.

Jeżeli nasz wystrój skłania się bardziej ku awangardowym elementom, to pojemnik może być na przykład stalowy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Pojemnik takiego rodzaju możemy bez trudności kupić w internecie lub zrobić samodzielnie.