Zaaranżuj praktyczną łazienkę z niebanalnym oświetleniem

Nareszcie przyszedł czas na remont twojej łazienki, który przekładałaś tak już od paru lat? Pewnie na samą myśl cieszysz się jak dziecko, jednak miej na uwadze, że zanim uda się uzyskać ostateczny rezultat czeka cię długa, żmudna i zakurzona droga. Zanim zabierzesz się do robót związanych z odnowieniem twojej łazienki, należy dokładnie przeanalizować plan działania i odpowiedzieć sobie na pytanie jaki końcowy rezultat mamy nadzieję uzyskać oraz jaki styl ma ona reprezentować. Jeśli jednak nie znamy się na budowlance i odnowie wnętrz, należy dla własnej wygody i spokoju wynająć wykwalifikowanego fachowca. Jednak należy podkreślić, że najlepiej by była to osoba już sprawdzona i polecona przez znajomego czy rodzinę, ponieważ często zdarzają się przykre sytuacje, że mimo ukończenia remontu, konieczne są liczne poprawki, za które jak wiadomo to my ponosimy dodatkowe koszty. Dlatego trzeba zrobić to raz, a porządnie.

łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Prace remontowe należy rozpocząć od wyniesienia wszystkich elementów z łazienki, które mamy zamiar wymienić lub po prostu nie chcemy aby się zniszczyły. Następnie należy zabrać się za renowację podłogi oraz ścian, które rozpoczynamy od skucia glazury. Jeśli ten zabieg zostanie wykonany, trzeba wszystkie powierzchnie starannie wyrównać i oczyścić oraz, co ważne, pokryć specjalnym gruntem przed zamocowaniem nowych płytek. Pamiętajmy, że jeżeli planujemy wymianę lub inną aranżację urządzeń sanitarnych, wszystkie zmiany w instalacjach wodno-sanitarnych oraz elektrycznych musimy przeprowadzić na etapie surowych ścian. Kolejnym etapem jest wyłożenie glazury na przygotowane podłoże, następnie pozostaje jedynie zamontować kilka urządzeń sanitarnych, mebli łazienkowych, baterii oraz różnego rodzaju dekoracji. Na tym etapie powinno się dokładnie przemyśleć wymarzony wygląd łazienki, który ma być użyteczny przez kolejnych parę lub kilkanaście lat. Wysoką popularnością cieszą się nietuzinkowe wnętrza.

łazienka

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Jeśli i my chcielibyśmy aby nasza łazienka budziła podziw i zachwyt, warto pomyśleć czy nie zainwestować w oryginalne meble do łazienki. Ich mało schematyczny kształt zapewni interesujący design i doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrze. Bardzo istotnym elementem jest także oświetlenie. Warto pamiętać aby światło nie było przyciemnione i miało jak najbardziej natiralną barwę. Nie należy zapominać także o lustrze, do którego warto przymocować halogeny, które doskonale je oświetlą. Dla tych, co bardziej wymagają i nowoczesnych osób poleca się zamontowanie lustra z listwą led, która choć tworzy element dekoracyjny, ale niewątpliwie ożywia i odmienia wnętrze (odnośnik do oferty na lutra).

Pamiętajmy, że to od nas zależy jak zaprojektujemy naszą łazienkę.

Zainteresowały Cię treści stworzone w tym artykule? Odczuwasz jednak niedosyt? Więc zapraszamy do kolejnej witryny – naciśnij tu meble do przedpokoju i wejdź tam.

Powinna ona odzwierciedlać nasz indywidualny gust oraz osobowość, a całość musi tworzyć idealną harmonię.