Zadbaj o właściwe warunki do picia kawy! Kup dobre akcesoria i ciesz się smakiem i aromatem napoju!

Kawa stała się jednym z ulubionych napojów Polaków, wiele osób nie umie wyobrazić sobie poranka bez szklanki bądź kubka „małej czarnej”. Kawa zapewnia odpowiednią porcję energii na rozpoczynający się dzień, wspomaga koncentrację, kiedy w kolejnych godzinach ogarnia nas znudzenie pracą. Staje się także doskonałym dodatkiem do wydarzeń i biznesowych. Dobrze jest zatroszczyć się o właściwą oprawę, aby radować się świetnym smakiem i aromatem kawy!

Jaką kawę pijasz?

Filtry

Autor: Formaster
Źródło: Formaster

Istnieje mnóstwo gatunków i typów kawy, zatem każdy z nas ma szansę sięgnąć po napar, jaki wyjątkowo uwielbia. Parzona czy rozpuszczalna, a może z ekspresu lub smakowa? Kawa występuje w mnogich odmianach, dzięki temu jej picie przenigdy nie staje się monotonne. Można podać ją z śmietanką lub kostką cukru, dodawać różne syropy i dosypywać przyprawy, pić na ciepło i w formie mrożonej, bez względu na jej typ, należy jednak zadbać o odpowiednią formę podania.

Lubisz kawę z ekspresu? Pamiętaj o filtrach
Ekspres do kawy można współcześnie spotkać w wielu polskich domach, ten gatunek kawy szczyci się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ odznacza się doskonałym smakiem, jak również prostotą i szybkością podania. Ważąc się na zakup ekspresu do kawy, trzeba pamiętać, iż aby kawa brazylia santos okazała się smaczna, trzeba nabyć również odpowiednie filtry – Chemex. Dobra jakość filtrów ma wielkie znaczenie dla smaku i zapachu przyrządzonego napoju, więc opłaca się zainwestować w naprawdę dobre produkty, jak chociażby filtry chemex.

W szklance czy filiżance?
Naturalną rzeczą jest, że kawy nie powinno się spożywać w byle jakim kubku, zwłaszcza jeżeli serwuje się ją gościom albo kontrahentom firmy. Na taką okazję warto zakupić ładne i eleganckie filiżanki, jak chociażby filiżanki loveramics. To doskonały przykład kompozycji pięknego stylu i modnego projektu. Dzięki grubym brzegom filiżanka zachowuje napar w optymalnej temperaturze, a ukształtowanie naczynia pomaga wydobyć doskonały smak naparu. Filiżanki produkowane są w licznych wzorach i kolorach, przez to każdy ma szansę zdobyć produkt optymalny dla siebie – filiżanki loveramics. Tak piękne filiżanki na pewno staną się także idealnym prezentem dla amatora kawy!