Zamki do drzwi. Poczytaj tajemnice odpornego zamka antywłamaniowego

Są dwa zasadnicze rodzaje zamków: zamki wpuszczane jak również zamki nawierzchniowe. Zamki wpuszczane przeznaczone są do montowania w środku drzwi. Przedtem niemniej jednak trzeba zrobić do tego otwory. Po zamknięciu zamka jego rygiel i zapadka wchodzą do okucia przymontowanego w futrynie. Drugi typ zamków montowany jest do drzwi od strony zewnętrznej. Zamykany i otwierany jest przy pomocy klucza a od strony wewnętrznej za pomocą rygla. Zanim jednakże zdecydujemy się na nabycie zamka należy sprawdzić kilka drobnych a jednakże niezwykle znaczących kwestii.

klucz do drzwi

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw powinno się sprawdzić, w jaką stronę otwierają się drzwi. Później powinno się sprawdzić, jaka jest grubość a także wysokość drzwi a także wymiar i kształt zamka. Pamiętajmy, że trzeba kupować zamek, który posiada licencję Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Gdy chodzi o sam montaż to możemy zrealizować go własnoręcznie bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów. Fantastycznie jest, kiedy założymy więcej niż jeden zamek. Idealnie jeszcze, żeby każdy z nich pochodził z innej firmy. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu rabuś ma niewielkie szanse na włam do naszego lokalu mieszkalnego. Takimi wartymi polecenia zamkami na przykład dla ludzi pomieszkujących w Warszawie są elektrozamki Gerda warszawa. Tego rodzaju zamek, na dodatek w drzwiach Gerda, charakteryzuje się najwyższą klasą zabezpieczenia i wytrzymałości na wiercenie. Zależnie od typu drzwi zamek główny może występować samodzielnie albo w połączeniu z zamkami pomocniczymi. Zamki te są wykonane z niezwykle trwałych i wytrzymałych materiałów, które gwarantują wygodę użytkowania oraz bezawaryjne zabezpieczenie drzwi. Są one wyjątkowo wytrzymałe na włamanie m.in. dzięki specjalnej, zahartowanej płycie w korpusie, która chroni zamek przed próbami przewiercenia. A co jeśli przypadkowo zatrzaśniemy swoje drzwi?

I co jeżeli po wielu próbach nie uda nam się ich otworzyć? Wtenczas trzeba zawołać specjalistów. Oni w większości przypadków w prędkim czasie otworzą nasz zamek. Ważne jest, ażeby zrobili to w jak najkrótszym czasie, albowiem biorą oni z reguły ponad 100zł za godzinę swojej pracy.