Zaprojektowanie swojego domu w stylu Skandynawii

Ludzkość aktualnie zna praktycznie niezliczoną ilość stylów, w jakich można urządzić swój dom. Opróćz tego istnieje również możliwość zestawiania razem całkowicie odmiennych stylów, wskutek czego tworzy się całkowicie odmienny. Tego rodzaju połączenia są niekiedy zupełnie oczywiste, ale są czasem również nieoczekiwane. W każdej sytuacji jednak styl dekorowania domu czy mieszkania odzwierciedla gust i styl właściciela.

Skandynawia

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com

Te zróżnicowane sposoby organizacji wnętrz w obiektach nawiązują niekiedy do stylistyki z rozmaitych regionów świata. Wyraźnym przykładem będzie styl skandynawski, preferowany aktualnie przez coraz większe rzesze posiadaczy mieszkań. Styl ten jest zresztą powszechny we wszystkich krajach, doceniany w pierwszej kolejności przez zwolenników wnętrz przytulnych, ale nie kiczowatych. Wnętrza w skandynawskim stylu są zorganizowane ze smakiem, bez zbędnych elementów, toteż charakteryzują się dużą praktycznością.

Standardowe elementy w stylu skandynawskim

Każdy ze stylów organizowania mieszkań (jeśli zastanawiasz się nad nabyciem nabycia mieszkania, rzuc okiem na oferty w rejonie: wrocław rymarska) odznacza się czymś innym. Każdy także posiada swoje typowe aspekty, po jakich można go łatwo rozpoznać. Styl pochodzący ze Skandynawii znany jest na całym świecie, choć nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kiedyś się z nim spotkali. Wyszukując w Internecie hasło „styl skandynawski” dostaje się zazwyczaj zdjęcia przedstawiające jasne i przestronne wnętrza, z nieskomplikowanymi meblami. Charakterystycznym elementem takich pomieszczeń jest najczęściej podłoga zrobiona z naturalnego drewna. Interesujące przykłady: .

Marki elementów skandynawskich

Skandynawia

Autor: Christoph Strässler
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno najbardziej popularną marką elementów do domu, która kojarzy się ze Skandynawią, jest Ikea. Firma ta znana jest z prostych i funkcjonalnych mebli, jak również z różnych rozwiązań, które mogą być dopasowywane do małych i ciasnych pomieszczeń. Jest również sporo innych, takich jak na przykład marka House Doctor. Wyroby tej firmy są zwykle przedmiotami designerskimi, bardzo gustownymi. Często są to są to przedmioty produkowane ręcznie, a więc niepowtarzalne. Marka ta oferuje przede wszystkim meble, ale także inne dodatki do wnętrz. Można w ich ofercie znaleźć na przykład lampy czy nawet malowidła i pozostałe dekoracje na ściany.