Zastosowanie stolika rtv i kanapy do aranżacji wnętrz

Aranżacja salonu to niebanalna kwestia. Przede wszystkim ma być komfortowy i wygodny, bowiem jest miejscem, gdzie przyjmujemy gości, i sami spędzamy tam dużo czasu. Przy urządzaniu salonu powinno się uwzględnić wielkość pomieszczenia.

Salon jest punktem, w jakim spędzamy większą część czasu.

Zmęczeni po pracy pragniemy się zrelaksować, wypocząć. Toteż ważne jest, żeby umeblowania w salonie odpowiadały nam zarówno pod względem ergonomiczności i komfortu, jak też estetyki. Stoliki TV, także sofy, powinny być także wygodne i bezproblemowe w utrzymaniu schludności. Aranżowanie salonu najpoprawniej zacząć od sofy, zobacz: .

Perfekcyjnym wyjściem jest kombinacja funkcjonalności z odpowiadającą nam stylistyką.

sofa tapicerowana

Autor: PoshSurfside.com
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy skupić się na tym, czego oczekujemy. Wybierając jasną sofę należałoby mieć na uwadze, że bywa ona podatna na zabrudzenia , dlatego zwróćmy uwagę na obicie. Tapicerka sofy gra ważną rolę. Najlepiej, jak jest stworzona z tkaniny odpornej na zabrudzenia i plamy. Pożytecznym rozwiązaniem jest też sofa (zobacz też: kanapa modułowa) ze zdejmowanymi pokrowcami, które można wyprać w pralce, albo oddać do pralni chemicznej. Popularnymi obiciami mebli do salonu jest skóra naturalna i skóra ekologiczna.

Sofy modułowe są funkcjonalne, wizualnie ciekawe i umożliwiają swobodę w sposobie ich zestawienia. Moduły jest możliwość traktować jako wolno stojące umeblowanie, względnie połączyć je w zestawy, tworząc interesującą i zgraną całość. Moduły bardzo często występują w przeróżnych tonacjach i wersjach kolorystycznych, co bez wątpienia spodoba się osobom wrażliwym na stylistykę wnętrza i doceniających niebanalną aranżację salonu.

Decydując się na meble modułowe, z pewnością nie powinno się niepokoić się o wybór.

sofa

Autor: Jackie ModernMiami
Źródło: http://www.flickr.com

Sofa z dostosowywanymi zagłówkami, zróżnicowane kształty, przeróżny dobór części, czy też kolorystyka i linia kształtu, zadowolą niejednego zwolennika oryginalnych rozstrzygnięć. Kwestią, na jaką powinno się zwrócić uwagę przy zakupie sofy do salonu, jest jej format. Znaczny zestaw wypoczynkowy na pewno będzie służył wypoczynkowi. Powinno się jednak pamiętać by naokoło była wystarczająca ilość miejsca, pozwalająca na swobodne poruszanie się, lub postawienie stolika rtv.