Znakomite ciasto , które jest od lat.

Jednym z ulubionych zajęć niejednej kobiety jest eksperymentowanie w kuchni. Nie tylko w sytuacji gotowania ale także pieczenia wszelkich ciast. Na rynku dostępność produktów a także dodatków do ozdabiania ciast jest nadzwyczaj bogata. Wszystko tak naprawdę zależy od typu ciast, które myśli się upiec. Można je posegregować na pieczone w piekarniku jak i na te błyskawiczne, w jakich gotowe składniki powinno się tylko wymieszać, wylać na formy do pieczenia oraz wstawić np. do lodówki , żeby wszystko zastygło. Danym typem będzie dla przykładu sernik błyskawiczny.

Idealnym ciastem do kawy jak i bardzo szybkim jest ciasto (zobacz faworki warszawa) kruche. Owe ciasto należy do grupy tych pieczonych ciast, tymczasem będzie niebywale proste w zrobieniu. Z przyczyny właściwie jego prostoty oraz nadzwyczaj ekspresowego przygotowania będzie ono jednym z bardzo renomowanych ciast. Już od dziada pradziada znajdowały się na stole, jako jedne z wykwintniejszych ciast.

Ulepszane przez wieki aktualnie królują na stołach przyjmując różnorodną postać. Co będzie bardzo ważne to, to że są w stanie zostać połączone z różnego rodzaju masą oraz owocami. Tworzą wtedy tak zwane tarte. Nadzwyczaj popularne pośród dzieci będą również kruche ciasteczka, które ma się możliwość samemu w domu zrobić. Tworzy się je z identycznej masy , jak wymienione wyżej ciasto kruche. Natomiast w tym przypadku należy masę na wypiek rozwałkować na placek o grubości ok. pięciu milimetrów , (ciasto to w trakcie pieczenia dodatkowo urośnie, dlatego nie wolno przesadzać z grubością samej masy). Potem wycina się właściwe kształty a także układa na formy do pieczenia, które następnie wstawia się do rozgrzanego piekarnika – formy do pieczenia w sklepie internetowym.

Ciasto w formie

Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście przed włożeniem ciastek do pieczenia trzeba stosownie przygotować formy do pieczenia, przez wysmarowanie jej nawierzchni margaryną oraz posypanie bułką tartą. Owe przyszykowanie zapobiega przywieraniu upieczonych ciasteczek do powierzchni blaszki. Także sam piekarnik trzeba przed pieczeniem przyszykować, więc niezbędnie należy go nagrzać do właściwej temperatury, przed włożeniem ciastem do pieczenia. Przeciwdziała to niemiarowemu pieczeniu się ciastek.